Щороку у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї вшановують пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. Проводяться конкурси знавців творчості великого Кобзаря, конкурси стіннівок, рефератів, творів, виразного читання поезій Т.Шевченка, вікторини, літературно -музичні композиції. Активну участь у організації і проведенні літературно-музичних заходів беруть викладачі української мови та літератури Кравець Галина Василівна, Правдолюбенко Мар`яна Аркадіївна, Пасічник Жанна Іванівна, музичні керівники Рак Леся Анатоліївна, Климчук Галина Юхимівна, методист Сторожук Оксана Богданівна.
Учениця нашого ліцею Луцьків Ірина (гр.65-66, кухар.бармен) уже третій рік поспіль займає II-ге місце на обласному конкурсі знавців творчості Т.Г.Шевченка.
Україна – це Шевченко, Шевченко – це Україна. Уявити себе без Тараса Григоровича Шевченка українцеві все одно, що без неба над головою.
Спасибі, земле, що ти родиш хліб.
Спасибі, земле, що на Україні,
Колись давно, з убогої хатини,
Тарас великий вирушив у світ.
І в слово гнівне й ніжне перелив
Снагу свою, і віру, і надію.
Пройшов крізь пекло, та не відпустив,
А став борцем своєї України.
Люди шанували у Шевченкові не лише геніального поета. Кожна українська хата, у якій на покуті був портрет Тараса, а на полиці лежав «Кобзар», була твердинею духу народу. Через Т.Шевченка українці усвідомлюють себе як народ.
Коли б наш народ постав перед необхідністю з-поміж усіх людських книг вибрати дві, то мав би узяти Біблію та «Кобзар». Без Біблії український народ був би неповноцінний морально, без «Кобзаря» - немислимий як народ.
Немає такої події у недавній і новітній історії України, яку б Шевченко не передбачив. Згадуємо голодомор 1932 – 1933 років і моторошно війне від Кобзаревого рядка – «гробокопателі ходили».
Замислюємося над екологічними бідами - Чорнобильською катастрофою 1986 року, над теперішньою страшною війною на Донбасі – і спливає у пам’яті «Світе тихий, краю милий, моя Україно, за що тебе сплюндровано, за що мамо, гинеш». Шевченко дає надію:
«Борітеся, поборете,
Вам Бог помагає
З вами слава, з вами правда
І воля святая»
«Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть!»
Ми чуємо Тебе, Кобзарю,
Крізь століття
І голос Твій нам душі звеселя
Встає в новій красі, забувши лихоліття
Твоя Тарасе, звільнена земля. |