Пятниця, 29.03.2024, 17:39 | RSS
Червоноградський Професійний Гірничо-Будівельний Ліцей
Меню сайту:

Методичний кабінет


З метою забезпечення належних умов організації проведення методичної роботи для зростання професійної майстерності викладачів, майстрів виробничого навчання в ліцеї створено методичний кабінет.

Методичний кабінет є центром методичної роботи навчального закладу, де зосереджуються інформаційні, навчально – методичні, нормативні матеріали, матеріали кращого досвіду педагогічних працівників, зразки плануючої та звітної документації, дидактичних, наочних матеріалів.

Мета роботи кабінету – допомогти підвищити якість навчання і виховання, забезпечити більш високий рівень викладання кожного предмету , удосконалити методичну підготовку кожного педагогічного працівника. В ньому створені належні умови для проведення творчої методичної роботи. У методичному кабінеті є сім інформаційно насичених стендів:

  • методичний куток;

  • атестаційний вісник;

  • формування педагогічної майстерності вчителя;

  • структура педагогічної діяльності;

  • алгоритм самоосвітньої діяльності педагога;

  • методична робота;

  • інформатор (графіки внутрішнього ліцейного контролю навчально –виховного процесу; план роботи школи «Молодого педагога»; план роботи методичного кабінету; план методичної роботи; графік проведення курсової перепідготовки; список на атестацію; науково – методична проблема педагогічного колективу)/

В книжних шафах методичного кабінету зібрані комплекти навчальних планів та програм з усіх професій ПТО і загальноосвітніх предметів, основні підручники з педагогіки і психології, етики викладача, методики викладання окремих предметів, методичні розробки викладачів та майстрів виробничого навчання (які розміщені в окремих папках), матеріали атестації педагогічних працівників, документи методичних комісій ліцею.

 

Основними функціями методичного кабінету є:

  • створення умов для підготовки педагогічних працівників до навчальних занять і позаурочних заходів;

  • проведення індивідуальних та колективних форм методичної роботи з педагогічними працівниками;

  • надання допомоги педагогічним працівникам у роботі з самоосвіти, індивідуальній методичній роботі, експериментально – дослідницькій діяльності;

  • узагальнення, пропагування та поширення кращого педагогічного досвіду;

  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з проблем професійної освіти, педагогіки, психології, накопичення і систематизація методичної інформації.

 

Діяльність методичного кабінету передбачає:

  • організацію заходів щодо підвищення педагогічної майстерності педагогічних працівників (семінарів, школи передового досвіду, курсів підвищення кваліфікації, індивідуальних консультацій);

  • організацію педагогічних читань і науково – практичних конференцій;

  • організацію творчих груп, психолого – педагогічних семінарів, пропагування результатів науково – дослідницької діяльності, новинок науково – методичної літератури, досягнень педагогіки, психології, техніки і технології;

  • ознайомлення педагогічних працівників з необхідною періодичною, навчальною, методичною літературою для підготовки до занять, позаурочних заходів, виступів, доповідей на педагогічних читаннях та конференціях.

Оснащення методичного кабінету:

Оснащення і оформлення методичного кабінету повинно створювати необхідні умови для ефективної підготовки викладачів і майстрів виробничого навчання до занять та позаурочних заходів, індивідуальної методичної роботи самоосвіти, а також для проведення масових методичних заходів.

Оснащення методичного кабінету створює всі умови для ефективної підготовки педагогів до уроків та позаурочних заходів, для здійснення самоосвітньої діяльності. Для ефективної роботи та самоосвіти педагогічних працівників ліцею, у методичному кабінеті зосереджено інформаційне забезпечення: передплата педагогічних та професійних періодичних видань, користування мережею Інтернет, мультимедійний проектор.

Систематично проводяться групові та індивідуальні консультації по вивченню і пропаганді матеріалів НМЦ ПТО у Львівській області з питань методики навчання і виховання. Проводяться психолого – педагогічні семінари, засідання круглого столу, психолого – педагогічні читання, школа передового досвіду, де досвідом своєї роботи діляться кращі викладачі і майстри виробничого навчання. Ведеться робота з молодими спеціалістами з метою надання методичної та педагогічної допомоги.

Також проводяться за графіком індивідуальні та групові консультації щодо питань дидактики і методичної підготовки директором Онишкевичем Р.Б.., методистами Кульчицьким В.О., Сторожук О.Б., заступниками директора Сторожук Б.Т., Ларіним С.М., Капітан Л.І. та старшим майстром Шмігелем І.Ю.

 

 


 

 

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту