Пятниця, 29.03.2024, 14:49 | RSS

УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЗА ДЛЯ АКТИВНОЇ ЖИТТЄВОЇ ПОЗИЦІЇ

У Червоноградському професійному гірничо-будівольному ліцеї 11 вересня відбулися загальні збори учнівського самоврядування. Традиційно на початку навчального року рада учнівського самоврядування звітує про роботу за попередній період.

Важливо те, що із першокурсників обирають нове поповнення, щоби вони продовжли досвід попередників і своєю активною діяльністю допомагали творити учнівське життя в ліцеї цікавим й неповторним.

Світлана РАТУШНЯК.

Директор Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею - Надія Піхоцька високо оцінила внесок ради учнівського самоврядування, наголосила на активності, ініціативі, організаторських якостях учнів. На раду учнівського самоврядування можна покластися у багатьох питаннях. Плідно працюють комісії різних профілів: навчання і дисципліни, трудового виховання, організації побуту учнів, спортивної та культурно-масової роботи.

- Комісії самоврядування, - зазначила Надія Піхоцька, - є структурними елементами системи учнівського самоврядування. Мета роботи кожної з комісій - розвиток інтересів і творчих здібностей учнів, формування активної життєвої позиції.

Активністю і найкращими якостями відзначались у раді самоврядування Сергій Ромах (гр.13-14), Андрій Сторожишина (гр 35-36), Дмитро Мишковський (гр.53-54) Михайло Степчук (гр.47-48), Вікторія Солодкова (гр.65-66), Роман Романчук (гр.71-72), Олег Лісь (гр. 5-6), Роман Зборжик (гр. 69-70).

Спільними зусиллями дирекції училища, педагогічного колективу, майстрів виробничого навчання і ради учнівського самоврядування 2012-2013 навчальнии рік запам'ятався проведеними на високому рівні заходами. Зокрема, свято «Золотої осені», спортивне свято «Козацької звитяги», конкурс «Красуня ліцею», вечір-спогад «Через Крути до майбутнього», програма «Боремося за здоров'я», інші. Учні навчальних груп ліцею шанобливо провели Великодній тиждень, до якого підготували листівки-привітання, великодні газети. Окрасою святочних днів був огляд-конкурс «Великодні дзвони». На особливу увагу заслуговує акція «Одягни вишиванку», а у світлиці гуртожитку захід «Вишиванка-душа українців». Яскравими епізодами запамяталось, як учні Олег Смаль-Стоцький, Микола Пиріг одягли сорочки-обереги, які передаються у їх родинах від батька до сина. А учениці Наталія Байрак, Марія Берон, Василина Періг продемонстрували сучасні блузки і сукні, прикрашені вишиваними взорами...

Також одне із найяскравіших свят - Різдвяна феєрія, коли колядували всім ліцеєм, коли виступав вертеп (гр. 43-44), хор та ансамбль вчителів.

Як високу довіру, сприйняли першокурсники обрання до учнівського самоврядування. Ігор Омеленчук, Андрій Ройко, Олександр Голубєв, Володимир Комаров, Олексій Отрошко, Владислав Голуб готові активно включитись у громадське життя ліцею. Цікаво, що цього року серед молодого поповнення учнівського самоврядування троє дівчат - Анастасія Райська, Ірина Горбачук і Надія Чиж.

Ближче знайомимось із Анастасією Райською. Вона - заступник голови ради учнівського самоврядування. Дівчина цим дуже пишається, із перших днів відчула різницю між школою ліцеєм. Задоволена, що зробила вибір на користь закладу профтехосвіти.

• Дякую мам, Ніні Іванівні, - каже дівчина - що націлила мене. Вона свого часу теж навчалася тут. У неї залишились найкращі спогади.

Анастастасія навчається у групі 39-40 разом із своїми однокласницями обома Іринами - Мизюк та Бусько. Задоволені дівчата гуртожитком тут гарні побутові умови, створено всі можливості для занять. Відрадно, що за гуртожиток не треба доплачувати. Його надають усім іногороднім. Подобається Анастасії харчування в їдальні ліцею, з нетерпінням очікує першої стипендії... Анастасія - уродженка Хлівчан Сокальського району радо розповідає, як цікаво навчатись у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї, а тим паче, що її обрали до учнівського самоврядування.